Baza wiedzy CubeStorm

Masz jakieś pytanie i szukasz na nie odpowiedzi? Zajrzyj do Naszego FAQ gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez graczy.

Przygotowanie nowej edycji może trochę potrwać, ponieważ zawsze staramy się dodać jak najwięcej nowości, co wymaga dużo wkładu z naszej strony. Żaden Administrator nie poda Ci daty zakończenia starej edycji lub rozpoczęcia nowej edycji. Taką informację każdy zdobędzie w tym samym czasie z naszego Discorda w sekcji #ogłoszenia.

Nasz serwer nie bez powodu oferuje małą liczbę trybów. Pamiętaj, że zawsze staramy się dopracować wszystko w 100%, dlatego też nie idziemy w ilość, a jakość. Nowe tryby pojawią się na pewno, jednak nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty. W przypadku kiedy tryb będzie gotowy do przedstawienia szerszej publiczności na pewno pojawi się stosowne ogłoszenie na naszym Discordzie.

Jeżeli jesteś posiadaczem konta Premium zakupionego na stronie minecraft.net wystarczy użyć komendy /premium. Potwierdź zamianę typu konta wpisując tę komendę drugi raz. Po ponownym wejściu na serwer będziesz mieć skina, a dodatkowo za każdym razem bedziesz logować się automatycznie bez konieczności wpisywania hasła.

Jeżeli nie pamiętasz hasła do swojego konta wejdź na naszego Discorda, a następnie stwórz #Ticket. Pamiętaj o przedstawieniu dowodu, że konto należy do Ciebie. Może to być potwierdzenie zakupu czegokolwiek w naszym Sklepie (takie potwierdzenie zawsze wysyłane jest na Twojego maila) lub cokolwiek co przekona nas, że konto jest Twoje.

Tak, rekrutacja do Administracji jest zawsze otwarta. Jedyne co musisz zrobić, to na naszej stronie przejść do zakładki Strefa gracza, następnie wybrać Rekrutacja i wypełnić wniosek. Pamiętaj, aby podczas wypełniania formularza zawsze dawać z siebie 200%. Napisz o sobie jak najwięcej i zachęć nas do wybrania właśnie Ciebie. Po wysłaniu wniosku zapisz sobie link do statusu, ponieważ zapytanie o to kogokolwiek z Administracji od razu Cię skreśli! W przypadku zaakceptowania formularza ktoś z Administracji się z Tobą skontaktuje i przedstawi Ci więcej szczegółów.

W pierwszej kolejności w zakładce Strefa gracza > Prośba u unbana możesz wypełnić formularz, w którym wyjaśnisz nam dlaczego sądzisz, że Twój ban jest niesłuszny. W przypadku odrzucenia takiego wniosku jedyną opcją pozostaje zakup unbana w naszym Sklepie.

Na serwerze CubeStorm.pl rangę VIP, MVP czy też Legenda możesz zdobyć za darmo logując się codziennie na jednym z naszych trybów.

Nagrywasz na YouTube, TikTok lub prowadzisz transmisje na żywo na Twitch? Jeżeli spełniasz wymagania możesz zgłosić się na naszym Discordzie po darmową rangę Media. W przypadku kiedy zabraknie Ci paru wyświetleń oferujemy również darmową rangę VIP.

Nasze wymagania wyglądają następująco:

  • Film nie może być nagrany telefonem/tosterem/ziemniakiem/lodówką.
  • Musi być w akceptowalnej jakości (najlepiej HD/FullHD i 30/60 fps).
  • Nie może to być Trailer, ani żaden inny pobrany film, który znajduje się już na kanale CubeStorm.pl

Platforma YouTube:

  • Zwykły film - min. 50 wyświetleń oraz 5 łapek w górę (1 film w tygodniu - min. 2 minuty).
  • Short - min. 100 wyświetleń (regularnie co 3 dni).
  • Live - średnio min. 3 oglądających (regularnie min. co 3 dni).

Platforma TikTok:

  • Short - min. 300 wyświetleń (regularnie co 3 dni).
  • Live - średnio min. 4 oglądających (regularnie min. co 3 dni)

Platforma Twitch:

  • Live - średnio min. 5 oglądających (regularnie min. co 3 dni)

Jeżeli spełnisz wymagania i zrobisz większe liczby pod filmami, to oprócz samej rangi Media otrzymasz również Tokeny, a w lepszych przypadkach vouchery dla swoich widzów.

Aby połączyć swoje konto Minecraft z Discordem musisz najpierw wejść na serwer cubestorm.pl, a następnie będąc w Lobby (miejsce gdzie się logujesz i wybierasz tryb na którym chcesz zagrać) użyć komendy /discord link. W odpowiedzi otrzymasz 4-cyfrowy kod, który następnie musisz wysłać do bota CubeVerify#7896, który na naszym Discordzie ma rangę Weryfikacja. Gratulacje! Twoje konto zostało połączone. Możesz teraz cieszyć się rangą na Discordzie i codziennie odbierać XP do Poziomu Sieci na Lobby.

Kolorowy czat jest dostępny dla graczy z rangą MVP lub wyższą. W przypadku tabliczki wystarczy ranga VIP.
Aby pisać na kolorowo musisz przed wiadomością najpierw wstawić znak &, a następnie liczbę od 0 do 9 lub literę od a do f. Każda kombinacja odpowiada za inny kolor.

Kilka przykładów:
&eWitajcie wszyscy!
Witajcie wszyscy!

No &dsie&5ma!
No siema!

Poziom Sieci na serwerze CubeStorm.pl świadczy o Twoim zaangażowaniu. Zdobywa się go wykonując różne aktywności związane z rozgrywką na serwerze, np. codzienne logowanie, zabijanie innych graczy czy też kopanie cennych rud. Każdy zdobyty Poziom Sieci daje szansę na wylosowanie fajnego gadżetu na Lobby.

Aby zgłosić gracza użyj komendy na serwerze /zglos [nick] [powod], lub wejdź na naszego Discorda i wyślij zgłoszenie na kanale #zgłoś-gracza. W przypadku zgłoszenia na Discordzie pamiętaj o przygotowaniu odpowiedniego dowodu w postaci nagranego filmu lub zdjęcia.

Aby napisać propozycję wejdż na naszego Discorda i wyślij swoją propozycję na kanale #propozycje.

Jeżeli kupiłeś rangę w naszym Sklepie i ulepszyłeś działkę do maksymalnego dla danej rangi rozmiaru, to po wygaśnięciu rangi Twoja działka nie ulegnie zmniejszeniu ani pogorszeniu, tylko zostanie taka sama bez zmian.